fbpx
NeuMaster.mk > Products > Gorenje > Машина за перење WHE62S3
Sale!

Машина за перење WHE62S3

Sold By : NeuMaster.mk SKU: 735788 Category:

14,490ден

Description

Енергетска класа: A+++
Боја: Бела боја
Број на вртежи на центрифугата: 1.200 rpm
Капацитет за перење: 6 kg
Волумен на барабанот: 43 l
Фиксен
Центрифуга: Регулирање на бројот на вртење на центрифугата
Ладно перење: 15°C
15 програми
Основни програми: Памук, Синтетика, Волна, Брзо перење (QuickWash), Рачно перење (HandWash)
Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Памук со претперење / Програма за спортска облека (SportWash) / Еко програма / QuickWash 15 мин. / Кошули / Микс / Памук 20 С
Можност за перење без центрифуга
Регулирање на температурата
Автоматско препознавање на тежината на алиштата (TotalWeightControl)
Сервисна дијагностика
Рачно извлекување
Сензори: Сензор за ниво на вода
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Контрола на стабилност (SCS)
Годишна потрошувачка на вода: 8.925 l
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 153 kWh
Ниво на бучност при перење: 58 dB(A)re1pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 75 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 59,5 × 85 × 46 cm
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
Приклучна моќ: 2.200 W
Осигурувач: 10 A
Код: 735788

Additional information

Weight 62 kg
Dimensions 51 × 68 × 89 cm

Customer Reviews

Customer Rating

14,490ден
0
0 Ratings
Stars 5
(0)
Stars 4
(0)
Stars 3
(0)
Stars 2
(0)
Stars 1
(0)
Be the first to review “Машина за перење WHE62S3”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

Item added To cart
X