fbpx
NeuMaster.mk > Products > Gorenje > Машина за перење WP7Y3
Sale!

Машина за перење WP7Y3

Sold By : NeuMaster.mk SKU: 729372 Category:

15,990ден

Description

Енергетска класа: A+++
Боја: Бела боја
WaveActive барабан
Број на вртежи на центрифугата: 800 rpm
Капацитет за перење: 7 kg
Волумен на барабанот: 54 l
Едноставно користење
Персонализирани подесувања на сите програми
16 програми
Основни програми: Памук, Волна, Микс синтетика, Рачно перење (HandWash)
Специјални програми: Програма против алергии (AllergyCare) / Брзо 20′ минути / DownWear
Режими на перење: NormalCare, EcoCare, TimeCare
Режими на перење
Програма за самочистење (SterilTub)
StableTech страници за дополнителна стабилност
Нежно затворање на вратата
Нормално тивко работење
Заклучување – заштита за деца (CDP)
Годишна потрошувачка на вода: 9.680 l
Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 174 kWh
Ниво на бучност при перење: 57 dB(A)re1pW
Ниво на бучност при центрифугирање: 73 dB(A)re1pW
Димензии (ШxВxД): 60 × 85 × 54,5 cm
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 0,47 W
Приклучна моќ: 2.000 W
Осигурувач: 10 A
Код: 729372

Additional information

Weight 67.9 kg

Customer Reviews

Customer Rating

15,990ден
0
0 Ratings
Stars 5
(0)
Stars 4
(0)
Stars 3
(0)
Stars 2
(0)
Stars 1
(0)
Be the first to review “Машина за перење WP7Y3”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Vendor Information

Item added To cart
X